Kuidas lugeda prilliretsepti?

Nägemisretsepti lugemine võib tunduda keerukas ja võrreldav Hiina keelega kuid õnneks nii ei ole. Prilliretsepti lugemine on palju kergem kui näiteks tavalise meditsiini retsepti lugemine.

Siit lehelt leiad õpetuse kuidas lugeda enda prilliretsepti ja kuidas seda Meie veebipoes kasutada. Kui olete milleski ebakindel siis võtke meie klienditoega ühendust läbi telefoni +372 57873273, emaili või Live Chati.

Prilliretsepti näidis

Sobitage numbrid meie veebisaidi retseptiväljadega

Mida tähendavad numbrid minu retseptil?

Sfäär näitab läätse võimsuse kogust, mis on ette nähtud lühinägelikkuse või kaugnägemise korrigeerimiseks Pluss retsept on üldjuhul mõeldud lähedale lugemiseks ja miinus kaugele, kuid esineb erandeid.

Silinder näitab astigmatismi prilliläätse tugevust, kui teie retseptis selle all midagi ei ilmne, siis ei ole teil astigmatismi või see on nii väike, et seda pole vaja prillidega parandada.

Teie retsepti AXIS ütleb, millises suunas ja kui suure kraadiga peab CYL prilliläätsedes olema. Vajalik ainult siis kui retseptil on CYL märgitud.

ADD, on lisa retseptil, mis on vajalik lugemisläätsede valmistamise jaoks.  Kui Teie retseptil on kirjas ADD tähendab see, et selle retseptiga saab prilliläätsesid valida nii lugemiseks kui kaugele vaatamiseks. Osadel retseptidel kirjutatakse lugemise ja kaugele vaatamise retseptid eraldi välja, PROCUL (kaugele vaatamine) ja PROPE (lähedale vaatamine). Mõnikord kasutatakse ADD-i asemel NEAR-i.

OS – Tähendab vasakut silma. (oculus sinister)
OD – Tähendab paremat silma. (oculus dextrus)

Pupillide kaugus (PD) on kahe silma kaugus üksteisest. Mõõdetakse pupilli keskpunktist ja millimeetrites. Seda mõõtmist kasutatakse selleks, et määrata, prillide optiline tsenter. Keskmine täiskasvanu PD on 54-74 mm. Lastel on vahemikus 43-58 mm. Silmaarst mõõdab silmakontrolli ajal tavaliselt ka PD. Kui seda retseptil kirjas ei ole on võimalik alati üle küsida.

Osadel retseptidel kirjutatakse lugemise ja kaugele vaatamise retseptid eraldi välja, PROCUL (kaugele vaatamine) ja PROPE (lähedale vaatamine).

Osadel retseptidel kirjutatakse lugemise ja kaugele vaatamise retseptid eraldi välja, PROCUL (kaugele vaatamine) ja PROPE (lähedale vaatamine).


Related Posts

Leave a comment